Kaip supirkėjai nustato automobilio kainą - Automobilių supirkimas
789
post-template-default,single,single-post,postid-789,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Kaip supirkėjai nustato automobilio kainą

auto kaina

Kaip supirkėjai nustato automobilio kainą

Naudotų automobilių rinkoje galite pastebėti labai įvairių automobilių kainų, dažnai galima pasitaiko, kad automobiliai lyg ir vienodi, bet vieno iš jų kaina gali būti gerokai aukštesnė. Naudoto transporto priemonės būklė gali svyruoti, vieni būna nepriekaištingo techninio stovio, kiti jau “atitarnavę”. Automobilio kainą nustatoma remiantis keletu kriterijų, tokių kaip:

  • Markė – automobilių rinka yra sudėliota taip, kad kiekviena automobilių markė turi nusistovėjusius kainų lygius, vienos markės brangesnės, kitos pigesnės. Jei lyginsite 2004 m. gamybos Audi markės automobilį bei 2004 m. gamybos Renault markės automobilį, tai tikėtina, kad siūloma kaina skirsis, kartai net ir labai žymiai.
  • Metai – normalu, kad kuo automobilis naujesnis tuo jo kaina turėtų būti brangesnė, bet taip yra ne visada. Susiduriame ir su atvejais kai automobilis yra 1988 metų gamybos, bet jo kaina gali viršyti 2005 metų automobilio kainą. Tokie kainų skirtumai gali pasitaikyti su ypač retais ar išskirtiniais automobilių modeliais.
  • Komplektacija – ne mažiau svarbu kainai įvertinti ir automobilio komplektacija. Daugelis automobilių gamintojų turi keleta automobilių komplektacijos lygių. Tai gali būti pati pigiausia, bazinė komplektacija, vidutinio lygio komplektacija arba pilna automobilio komplektacija. Jei automobilio komplektacija pilna, svarbu, kad visi komponentai veiktų tinkamai. Dėl automobilio komplektacijos lygmens kyla ir automobilio kaina.
  • Automobilio rida – taip pat vienas iš svarbesnių faktorių, vertinant automobilio kainą. Pasitaiko atvejų kai automobilio rida yra klastojama norint gauti daugiau pinigų. Automobilio ridą dažnu atveju galima vertint ir pagal automobilio stovį, bet tiksliausią informaciją apie parduodamo automobilio ridą mes sužinome naudojant kompiuterinės diagnostikos įrenginius.
  • Defektai – gali būti kelių tipų: smulkūs kėbulo defektai, eismo įvykių padariniai arba įvairūs važiuoklės, elektronikos ar variklio gedimai. Atsižvelgiant į gedimo tipą bei įvertinus remonto kainą, galime pasiūlyti atitinkamą sumą už superkamą automobilį.
  • Techninė apžiūra – jei automobilis yra eksploatuotas Lietuvoje ir turi galiojančią techninę apžiūrą, tai geras kriterijus gauti didesnę sumą pinigų. Svarbu, kad techninės apžiūros terminas būtų kuo ilgesnis.